NIEUWE SPELVORMEN BIJ DE JEUGD

23 aug 2018 | Algemeen Nieuws

Het amateurvoetbal is in het seizoen 2017/2018 gestart met de invoering van de nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen. Na een uitvoerig onderzoeks- en aanlooptraject spelen de onder 8 (eerste jaars F) en onder 9-pupillen (2e jaars F) vanaf afgelopen seizoen 6 tegen 6 wedstrijden op een bijna kwart veld.  

Door op kleinere velden en in kleinere teams te spelen komen zij vaker aan de bal en gaan ze meer dribbelen, schieten, samenspelen en scoren. Het spelen op een kleiner veld sluit bovendien beter aan op de belevingswereld van deze kinderen. Dit alles draagt bij aan het uiteindelijke doel: het vergroten van het spelplezier en de ontwikkeling van deze pupillen.

Vervolgstappen

Vanaf het seizoen 2018/2019 worden de nieuwe wedstrijdvormen verder ingevoerd in het amateurvoetbal. De RWF JO11 teams gaan vanaf dan 8 tegen 8 wedstrijden spelen op een bijna half veld.

De totale invoering van de nieuwe wedstrijdvormen in het pupillenvoetbal wordt dus gespreid over twee seizoenen.

In onderstaande link worden de diverse speelvormen schematisch nog even toegelicht.

 

https://www.knvb.nl/assist/assist-trainers/pupillenvoetbal

 

Sportieve groet jeugdcommissie S.v. R.W.F.

Delen: