Nieuwsbericht omtrent spelen op kunstgras

9 jan 2017 | Algemeen Nieuws

Beste leden en ouders/verzorgers van leden,

RWF heeft geen kunstgrasvelden maar onze voetballers spelen natuurlijk bij uit-wedstrijden wel op kunstgrasvelden. Daarom informeren we jullie graag over de ontwikkelingen van mogelijke gezondheidsrisico’s bij het spelen op kunstgrasvelden.

Na de discussie over gezondheidsrisico’s eind vorig jaar heeft het RIVM onderzoek uitgevoerd. Inmiddels heeft het RIVM laten weten dat uit onderzoek is gebleken dat voetballen op kunstgrasvelden, die zijn ingestrooid met rubbergranulaat,  verantwoord is. En dat het schadelijk effect op de gezondheid praktisch verwaarloosbaar is.

Als bestuur van RWF is voor ons de onzekerheid daarmee weg. Wij hopen dat dit ook voor jullie als voetballers en ouders geldt. Om zoveel mogelijk blootstelling te voorkomen adviseren we de voetballers nog steeds om na het sporten te gaan douchen en schone kleding aan te trekken. Zorg er ook voor dat kinderen niet met de rubberen korreltjes spelen.

Vragen? Neem gerust contact met één van de bestuursleden op.

Delen: