RWF pakt op de laatste speeldag het kampioenschap in 4D.

28 mei 2023 | RWF 1 Nieuws

De hele week stond in Frieschepalen in het teken van de kampioenswedstrijd in en tegen Mussel, er moest nog 1x gewonnen worden en dan zou het welverdiende kampioenschap binnen zijn.Op zaterdag was het dan eindelijk zo ver en iets voor half 1 vertrok de gehele selectie plus staf richting Mussel voor de laatste competitiewedstrijd. Niet veel later vertrokken er 2 bussen vol met supporters en vele mensen op eigen vervoer om de ploeg nog eenmaal naar voren toe te schreeuwen.Nadat het vuurwerk en alle rookbommen waren afgestoken begon RWF toch wat gespannen aan de wedstrijd, al snel werd duidelijk dat Mussel goed partij kon bieden en RWF weinig tijd gaf om hun geliefde spelletje te spelen. Naar mate de eerste helft vorderde kwam RWF steeds beter in de wedstrijd, met name Wouter Donker was een ware plaag voor de verdediging. Helaas leverden zijn acties nog geen doelpunten op, bij de eerste kans wist de keeper oog in oog met Wouter als winnaar uit de strijd te komen en niet veel later werd Wouter onderuit gegleden binnen de 16, heel RWF dacht aan een strafschop maar helaas zag de leidsman er geen overtreding in.Vlak voor en na het half uur zat de uitploeg toch op rozen. Mika Jansma leverde na een prachtige aanval de bal hard en laag voor de goal af, hier wist aanvoerder en spits Jacob Veenema wel raad mee, hij tikte bij de 1e paal binnen, 0 – 1.  Niet veel later werd het nog mooier voor de mannen uit Frieschepalen, opnieuw was het Jacob Veenema die zich in de 16 meter knap vrij draaide en opnieuw het net liet bollen, 0 – 2.Mussel snakte naar het rustsignaal en na opnieuw een prachtige actie en steekbal van Wouter verscheen Xander Wagenaar alleen voor de keeper, helaas voor alle RWF-liefhebbers wist de keeper de bal te keren.Vlak voordat de scheidsrechter voor het rustsignaal floot schreeuwde heel Mussel om een strafschop, een op het oog lijkende overtreding uit een corner werd echter door de leidsman niet beoordeeld als een overtreding en zo ging RWF met een comfortabele voorsprong de rust in.  In de rust werd er gehamerd om zo snel mogelijk de voorsprong te vergroten en nadat de klok 50 min. Had gepasseerd was dat ook gelukt. Echter hoe anders had de wedstrijd kunnen lopen als Otmar vd Toorn vlak voor de 3de goal oog in oog met de spits van Mussel niet als winnaar uit de strijd was gekomen. Nu lag 30 sec. later de bal er op de andere kant wel in, wederom snelde Wouter langs zijn man en zijn schot in de korte hoek was de keeper te machtig, 0 – 3.Dit was voor Mussel het sein om wat meer te gaan inzakken en RWF kreeg de gehele controle over de wedstrijd, dit bood RWF ook de kans om de vele wisselspelers minuten te gunnen in de kampioenswedstrijd, want dat het kampioenschap binnen was daar twijfelde niemand meer aan.Invaller Abe Spinder was vlak voor tijd nog dichtbij een 4de goal maar helaas ging zijn kopbal via de paal naast. Niet veel later floot de leidsman voor het laatst deze middag en brak er een groot feest uit op en naast het veld en werd de kampioensschaal overhandigd aan aanvoerder Jacob Veenema!We willen via deze weg Mussel bedanken voor de uitstekende organisatie deze middag, Onst. Boys, Fc Assen, Haulerwijk en Glimmen succes wensen in nacompetitie voor promotie of lijfsbehoud.RWF neemt na vandaag afscheid van de 4de klasse en gaat het volgend jaar proberen in de 3de klasse, een doelstelling die de laatste jaren hoog op het lijstje stond bij spelers, staf, en alle mensen die RWF een warm hart toedragen.Rond de klok van 7 werden de spelers en staf als helden onthaalt in Frieschepalen en werd er tot midden in de nacht een fantastisch feest gevierd met de fantastische supporters van dit jaar! Wat was het voor de selectie van RWF een genot om te zien dat er elke week, weer of geen weer, zoveel mensen ons steunden.Daarnaast was het voor mij als afzwaaiende trainer een prachtig laatste hoofdstuk bij een club waar ik me vanaf de eerste tot de laatste dag enorm thuis heb gevoeld, tige tank!

 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Delen op social media

Meer RWF 1 nieuws

Tussenstand 3e klasse B

Uitslagen

Programma