RWF Wint knap het lastige uitduel bij WTOC

13 okt 2019 | Algemeen Nieuws

Uw reporter staat ook vandaag weer tot u dienst, waar vorige week het een wedstrijdbeeld om te huilen was liep dat vandaag mede door een positieve spelopvatting bij WTOC even anders.

Vanaf het startsignaal werd het duidelijk wat de plannen waren bij WTOC er werd hoog druk gezet op de verdediging van RWF en dit leverde na 5 minuten de eerste schotkans op die vakkundig door RWF goallie Otmar vd Toorn uit de goal werd geranseld. Hierna volgde nog een knappe één twee in de 16 van RWF door WTOC maar het schot wat volgde was hoog over. In de periode hierna kreeg RWF steeds meer grip op de wedstrijd. Het was wel WTOC die nog steeds hoog druk zette en het betere van het spel had echter hadden de mannen van Jan Haan de zaakjes verdedigend prima voor elkaar waardoor er weinig tot geen gevaar voor de RWF goal ontstond. Vanaf RWF zijde was aan het aan de bal tot circa de 25e minuut niet heel zorgvuldig wat maakte dat we aan de bal niet echt gebruik konden maken van de ruimte die er wel degelijk lag. Maar dit beeld veranderde langzaam maar zeker RWF liet de bal steeds meer rondgaan, hield balbezit en WTOC kon gedurende de eerste helft het hoog druk zetten niet meer volhouden. In de 43e minuut leidde dit tot de grootste kans van de wedstrijd voor RWF het was Daan de Boer die Jacob Veenema bediende echter had de keeper op zijn inzet een stijlvolle redding in huis, hierna volgde uit de rebound nog de kans voor Abe Pieter Spinder echter werd zijn inzet van de doellijn gewerkt door een WTOC verdediger. Heel lang hoefde de weer massaal meegereisde RED and WHITE stand over deze gemiste kans niet te treuren want op slag van rust was het Daan de Boer die bal in de 16 meter terug legde op Wieger Baron die deze buitenkans koelbloedig afrondde 0-1 met een oorverdovend gejuich vanaf de zijlijn als resultaat. Hierna werd al gauw gefloten voor de thee die extra lekker smaakte door de voorsprong.

Na de rust startte WTOC zoals het de eerste helft ook startte, getracht werd om hoog druk te zetten en in de duels gooiden ze er nog een schepje bij op echter wist RWF hier ondanks enkele flinke schoppartijen prima mee om te gaan en bleven de mannen van Jan Haan rustig in balbezit en werd de vrije man steeds makkelijker gevonden. Dit alles leidde tot een zeer sterke fase vanaf circa de 55e minuut. Het duurde dan ook niet lang voordat hier kansen voor de WTOC goal uit voortkwamen, zo bediende de zeer sterk spelende Jacob Veenema de Hangende linksbuiten Wieger Baron in de 16 echter kreeg die bal net niet lekker mee om zo te kunnen afronden. Hierna volgden nog enkele zeer gevaarlijke momenten en leek er paniek bij WTOC echter gescoord werd er helaas niet voor RWF. RWF was in deze fase dus heer en meester op het veld en dit werd bijna met een sublieme goal beloond in de 67e minuut het was Wieger Bosma die met een prachtige halve omhaal op randje 16 meter de deklat liet trillen op aangeven van Jacob Veenema. Hierna veranderde echter het wedstrijdbeeld wel weer, nu was het WTOC met een 1 op 1 kans voor de RWF goal echter redde good old Otmar vd Toorn de meubelen voor RWF. WTOC had door dat het over een andere boeg moest wouden ze nog een resultaat halen, er werd door hen op en over het randje gespeeld en vooral de ongrijpbare Daan de Boer moest dit ontgelden. Het leek bijna een sport wie deze jongeman van 16 jaar het hardst kon raken en in de 71e minuut was de winnaar aan WTOC zijde bekend. Met een trap in de ribbenkast werd Daan uit de wedstrijd geschopt. Dat de scheids dit niet goed gezien had en na afloop hier zijn excuses voor aanbood stond de beste man te prijzen echter moest RWF nu wek zonder Daan verder. WTOC ging nog meer risico nemen en hanteerde vooral de lange bal vanaf dit moment wat tot een aantal corners leidde, uit één van deze corners viel uiteindelijk de 1-1 uit een “kluts” situatie kwam de bal voor een WTOC speler die eerst een RWF speler opzei duwde en daarna onberispelijk raak schoot zoals gezegd 1-1.Dit alles vond plaats rond de 80e minuut maar wat er daarna aan RWF zijde gebeurde daar gaat menig rood wit hart van gloeien, waar ondergetekende dacht het punt maar binnen te moeten slepen dachten de mannen van Jan Haan hier anders over. Vol overgave werd gezocht naar de overwinning wat direct leidde tot een kans voor Jacob Veenema die op aangeven van Pieter Abe Spinder de bal net niet goed achter de voet kreeg om waardoor de inzet de richting helaas miste. Een minuut hierna volgde een knap schot van RWF kant uit de 2e lijn echter werd die knap door de WTOC keeper gepakt. Gelukkig gebeurde een minuut later wat gezien de 2e helft meer dan verdiend was, het was door goed doorzetten in een persoonlijk duel van Janko Jagersma dat er een overtal situatie voor RWF kwam, Janko legde de bal op randje 16 meter breed en het was weer Wieger Baron die de bal geplaatst in de lange hoek schoof 1-2 voor RWF!. Hierna ging RWF door en leek WTOC het padje definitief kwijt, dit resulteerde uiteindelijk ook nog voor in de 1-3 na een prachtige assist van Jacob Veenema was het onze nr 9 Pieter Abe Spinder die 1 op 1 met de keeper koel afrondde wat betekende dat de 3 punten veilig in de tas mee konden naar het prachtige Frieschepalen.

Conclusie:

4 wedstrijden 12 punten daar mogen we trots op zijn, maar wat de Red and White stand nog trotser maakt is het karakter wat de mannen van Jan Haan laten zien. De reactie van de ploeg na de 1-1 vandaag laat wat dat betreft het nodige zien. In plaats van teleurstelling en de kopjes laten zaken ging de borst vooruit en werd er vertrouwd op de voetballende kwaliteit die erin de ploeg zit. Dat dit beloont werd met de driepunter is dik verdient en daar mogen de mannen trots op zijn. Een ieder met een rood wit hart kijkt nu trots naar de ranglijst want het is toch enige tijd geleden dat we zo’n fijne seizoenstart mochten bij onze mooie club, echter waken we met z’n allen voor euforie want het doel wat we willen behalen ligt nog minimaal een half jaar verder. Het is aan de ploeg om bij elkaar te blijven en hard te blijven werken in de trainingen en wedstrijden. Ook het omgaan met teleurstellingen hoort hierbij. Gezien de brede selectie zullen er spelers zijn die nu naast de basis komen die dit misschien niet gewend zijn, echter hebben we een ieder keihard nodig gedurende het hele seizoen en hoopt ondergetekende dat een wisselbeurt/teleurstelling voor een positieve reactie zorgt zoals we vandaag gezien hebben bij de ploeg na de 1-1. Een schepje erbij op en de borst vooruit. Want als we met alle koppen dezelfde kant opblijven en het individu ondergeschikt maken aan het teambelang dan kan het nog wel eens een heel mooi seizoen gaan worden! Volgende week wacht het v en v 68 thuis op us mooie Boskdobbe, weer een lastige tegenstander maar zeker wel weer een mooie uitdaging voor de mannen van Jan Haan.

Delen: