RWF wint ondanks zeer bedroevend niveau voetbal van Oostergo.

6 okt 2019 | Algemeen Nieuws

Na 6 punten uit twee wedstrijden stond er het thuisduel tegen de mannen van oud RWF trainer Sjoerd Rozema op het programma. Vooraf was de verwachting dat Oostergo terug getrokken zou spelen met de hoop op een counter en dit spelbeeld kwam ook helemaal uit. Aan RWF de taak om zich door deze handbalverdediging heen te voetballen. Dit laatste bleek een moeilijk verhaal gedurende de eerste helft viel er geen kans te noteren en dit kwam doordat RWF terugviel in “oude” fouten. Waar verwacht mocht worden dat RWF door een hoge balcirculatie via het veel geprezen RWF middenveld Oostergo kapot zou spelen liep dit even anders. Door een zeer trage opbouw van achteruit en het verstoppertje spelen op het middenveld werd veelal de lange bal gespeeld en als er getracht werd van achteruit op te bouwen leek het wel of de mannen van Jan Haan de avond ervoor naar het megapiratenfestijn geweest waren zo slordig waren we in balbezit. Dit laatste plus een apathische voorhoede maakte dat het enige hoogtepunt was dat de arbiter na 45 minuten floot voor een bakkie thee. Waar trainer Jan Haan meermaals heeft laten zien de ploeg tijdens dit moment door enkele tactische sessies goed neer te kunnen zetten kwam dat helaas dit keer niet uit. RWF bleef traag en slordig in balbezit spelen en maakte geen gebruik van de ruimtes die er op de flanken lagen en nog steeds bleef de lange bal van achteruit gespeeld worden. Toch leek er de eerste kans van de wedstrijd te komen echter besloot Wieger Bosma de bal breed te leggen in de 16 meter waar hij ook voor zijn eigen kans 1 op 1 met de keeper had kunnen gaan. Deze breedte pass werd onderschept door de ijzersterke aanvoerder van Oostergo en dus was deze kans helaas verspeelt. Hierna kabbelde de wedstrijd weer verder waar we gebleven waren, Oostergo in de handbalformatie en RWF aan de bal belabberd met als resultaat een zeer saai en slecht schouwspel. Og kan u dus in dit verslag ook niet meer bieden dan een slap schotje van de ingevallen Wieger Baron die in de handen van de Oostergo goalie belande en een handvol corners waar geen resultaat uit kwam. Uiteindelijk zakte het spelbeeld naar zon bedenkelijk niveau dat Oostergo via een knap schot richting de bovenhoek nog de beste kans op een score had echter belande deze uiteindelijk via de paal en een verdediger naast goal met een corner als resultaat. In de 80e minuut was er dan eindelijk weer wat te beleven op het prachtige veld op Sportpark de Boskdobbe het was de tot dit moment zeer ongelukkig voetballende Tygo Roersma die zijn skills weer had gevonden en met een knappe kapbeweging zichzelf vrijspeelde echter liet zijn schot de wensen over en vloog hoog over het Oostergo goal. Hierna leek het wel gedaan en bij de Red and White stand rees de vraag wie er tot man van de wedstrijd genoemd moest worden, dit was al een uitdaging op zichzelf te noemen. En toen gebeurde wat in de 88e minuut hetgeen waar niemand meer rekening mee hield. Het was een juweel van een pass van Daan de Boer die Tygo voor in kansrijke positie bracht. Tygo kapte knap z’n man uit en ronde nog mooier buitenkant rechts af 1-0 voor RWF wat zorgde voor een explosie van vreugde en opluchting op Sportpark de Boskdobbe. In de resterende minuten gebeurde net zoveel als in de rest van de wedstrijd wat betekende dat de 3 punten bijgeschreven mochten worden.

De conclusie van deze wedstrijd is dat het veel beter zal moeten wil RWF om de bovenste plaatsen blijven mee doen. Wat de reden van deze voetballende terugval van RWF is vraagt menig RWF supporter zich af, het is dan ook aan de technische staf en selectie om de puntjes weer op de spreekwoordelijke i te zetten deze week want tegen een ploeg van het kaliber WTOC zal er wel uit een ander vaatje getapt moeten worden. De geste van de A-selectie in de vorm van het terug betalen van de entree gelden voor Red and White Stand wordt zeker gewaardeerd, echter met de faciliteiten die club bied, plus het potentieel wat de selectie met zich mee brengt is het spelbeeld van deze wedstrijd als een verlies te voelen voor menig supporter met een rood wit hart. Het was deze wedstrijd alsof je een Ferrari zag die een 45km beperking had was mening van een supporter en dat geeft tevens aan dat we veel beter kunnen wat weer hoop voor de toekomst bied. Gezien de trainer van Oostergo niet kwam opdagen in de bestuurskamer na afloop van de wedstrijd wil ondergetekende hem via deze weg alsnog bedanken voor de wedstrijd.

Delen: